Podzimní zpravodaj Změny pro Opavu

Jak pokračujeme v roce 2016?

Plavecký stadión v městských sadech se již připravuje, finalizuje se jeho podoba a rovněž se již oslovují finanční instituce pro financování celého projektu. My věříme, že nový plavecký stadión lze stavět již příštím roce a stavbu ukončit do 2 let a maximálně podporujeme primátora v tomto projektu.  Přijďte se seznámit s tímto projektem, již zítra 10.října 2016 od 16:00 ve Slezance.

Revitalizace Dukelských kasáren – připravujeme oslovení investorů na základě dokumentace, první potencionální investor se zkušenostmi z Olomouce se již přijel podívat a poskytl cenné rady pro další přípravu, Dalibor Halátek zpracoval nezbytnou dokumentaci.

Průmyslová zóna Opava – Vávrovice – Změna iniciovala poprvé po roce 1989 projekt vzniku průmyslové zóny v Opavě, Libor Witassek vyjednal podporu pana hejtmana, která byla materializována finanční podporou Krajského úřadu v červnu 2016 a byl zahájen výkup pozemků. Máme již 3 přihlášené investory, kteří chtějí stavět své závody v nové průmyslové zóně.

Festival Landscape poprvé proběhl mimo hlavní město Prahu, a to v hlavním městě českého Slezska, v naší krásné Opavě díky iniciativě Dalibora Halátka. Festival byl velmi populární, vznikla opavská náplavka, ve které budeme chtít pokračovat i v příštím roce, objevila se řada zajímavých staveb a festival byl zakončen výtečnou atmosférou na koncertě na opavském koupališti. Krásnou tečkou jsou pak stavby opavských bran na místě původních městských bran.

Změna pokračuje v záchraně opavského hokeje, hokej má zaregistrovány všechny soutěže, správa zimního stadiónu byla svěřena hokejovému klubu a stadón alespoň zvenčí již značně prohlédl, místo divokého grafiti slouží k propagaci hokeje pro mládež. Finančně je to stále boj o zachování mužského A-týmu, ale i na tom se intenzivně pracuje a Libor Witassek hokej nenechá na holičkách.

Obchodní centrum za Slezankou nebude! Zastupitelé Změny podpořili koaliční záměr a podpořili odkoupení projektu od investora, ukončení více než 11 let nečinnosti developera. Naši podmínkou bylo to, že Slezanka nezůstane tak, jak je a proto byl podpořen projekt „Centrum žije!“, který v roce 2017 určí podobu budoucího centra města Opavy. Navážeme na úspěšný Landscape, ale se zaměřením na vyřešení Slezanky.

Opava bude chytré město, Změna prostřednictvím Dalibora Halátka iniciovala přistoupení města Opavy ke koncepci SMART Cities, Smart Cities je Evropskou komisí podporovaný koncept udržitelného rozvoje měst a obcí. Představuje další nástroj pro zlepšení životního prostředí v České republice a pro získání dalších finančních prostředků na kvalitní projekty zaměřené na snížení energetické náročnosti, udržitelnou dopravu, snižování emisí a podporu nových technologií. Ostatně díky Pavlovi Brídovi a Daliboru Halátkovi se již v květnu 2016 objevila úplně první veřejná nabíječka elektromobilů v celém kraji, právě v Opavě!

I nadále podporujeme lokální ekonomiku, a tak Změna prostřednictvím Saši Burdy byla u vzniku opavského Blešího trhu. Po Farmářských trzích, týdnech Slezské kuchyně a Opavských vinných trzích je to náš další příspěvek do rozvoje lokální ekonomiky, českých a moravských výrobců potravin.

Velkou radost nám letos dělají opavští fotbalisté, skvělé výkony po personálnch změnách se projevují pěkným umístěním v tabulce Fotbalové národní ligy. Ještě významnější je však to, že zástupci Změny v Dozorčí radě SFC Libor Witassek a Jiří Černohorský hlídají vyrovnaný rozpočet a máme i na menší investice do úpravy stadiónu, již brzy se dozvíte více.

Zhodnoťte naše priority pro období 2016 – 2018

Změna pro Opavu prosazuje tyto strategické priority v tomto volebním období, sami posuďte, jak se nám daří je naplňovat:

  • Vybudování plaveckého stadiónu v Městských sadech
  • Vyřešení problému Slezanky a prostoru za Slezankou
  • Rekonstrukce Zimního stadiónu
  • Vybudování průmyslové zóny Opava – Vávrovice
  • Revitalizace Dukelská kasárna
  • Prosazujeme jízdné zdarma pro MHD pro osoby nad 70 let
Děkujeme všem za dosavadní podporu a těšíme se na spolupráci se všemi stranami a hnutími, které mají zájem rozvíjet naše město společně!

A ještě jedna věc nakonec ..

Přijďte na Opavský vinný trh, který se bude konat 14.10.2016 od 15:00 – 23:00 v obchodním centru Breda & Weinstein. Můžete se zeptat přímo svých zástupců z hnutí Změna na cokoliv, co vás zajímá, na čem naši další členové pracují 🙂

Hezký den,

Libor, Dalibor, Ondra a Saša

Comments are closed.