Jak si vedla Změna v roce 2015

Co se nám společně v koalici povedlo v roce 2015?
Počátkem roku 2015 se podařilo iniciovat vznik dvou pracovních skupin pro projekty:
Revitalizace Dukelských kasáren – je připravena koncepce rozvoje celého zanedbaného území Dukelských kasáren, desítky architektů zpracovaly řadu variant rozvoje této zóny, připravuje se demolice armádních zanedbaných staveb a jednáme s prvními investory pro výstavbu zcela nové krásné městské čtvrti v této lokalitě.
Průmyslová zóna Opava – Vávrovice – Změna iniciovala poprvé po roce 1989 projekt vzniku průmyslové zóny v Opavě, Libor Witassek vyjednal podporu pana hejtmana a již v roce 2016 ve spolupráci s koaličními partnery a pod vedením primátora města Opavy se tento projekt začíná úspěšně realizovat.
V září 2015 vypukla koaliční krize rozpadem a totálním selháním vítězného hnutí ANO. Změna pomohla aktivně vyřešit mnohaměsíční politickou krizi a významně přispěla k uzavření nové koalice na opavské Radnici ve složení ČSSD, Změna pro Opavu, KDU-ČSL a hnutí nezávislých. 
Změna pro Opavu má nyní v nové koalici výraznější zastoupení, místo původně 1 náměstka primátora Dalibora Halátka má nyní navíc v Radě města Opavy Mgr.Alexandra Burdu.
V roce 2015 se podařilo zateplit školy a školky mnohem více než za poslední 4 předchozí roky (4 školy a 3 školky) – investice celkem 45 mil. Kč. V letech 016 a 2017 se zrealizují ještě 1 škola a 3 další školky.
Koalice dokončila stavby 2 tělocvičen (SFC a Komárov) – investice celkem 42 mil. Kč.
Stihla se první část cyklostezky do Opavy – Komárova, další část se bude stavět v dalším roce s napojením na Ostravskou ulici.
V roce 2015 investoval i Městský dopravní podnik v Opavě, a to nákupem 6 trolejbusů, 10 CNG autobusů a CNG plnící stanice v MDPO.
Změna pro Opavu doobsadila svými zástupci všechny komise MMO, které nyní fungují dobře, výsledkem našeho snažení je navýšení dotací pro sporty o 3 mil. Kč pro sportovní kluby mimo přímou podporu, chceme naše opavské děti na hřišti a ne u Facebooku!
Změna se zasadila o záchranu mužského hokeje a HC Slezan Opava v prosinci 2015, hokej je nyní pod správou města a má zajištěny prostředky pro další fungování, zvládlo se dohrát všechny soutěže a udržet si tak dobré jméno u Českého svazu ledního hokeje. Děkujeme 33 zastupitelům za společnou snahu zachránit opavský hokej!
Co jsou naše priority pro další období 2016 – 2018?
Změna pro Opavu bude prosazovat tyto strategické priority v dalším období:
  • Vybudování plaveckého stadiónu v Městských sadech
  • Vyřešení problému Slezanky a prostoru za Slezankou
  • Rekonstrukce Zimního stadiónu
  • Vybudování průmyslové zóny Opava – Vávrovice
  • Revitalizace Dukelská kasárna
  • Prosazujeme jízdné zdarma pro MHD pro osoby nad 70 let
Děkujeme všem za dosavadní podporu a těšíme se na spolupráci se všemi stranami a hnutími, které mají zájem rozvíjet naše město společně!
Libor Witassek
předseda ZO Změny v Opavě

Comments are closed.